ING Bank Śląski – opinie

ING Bank to bank, którego początki istnienia sięgają roku 1998 a więc roku, w którym rozpoczęła się w Polsce era kapitalizmu. W tych latach działał jednak pod inną nazwą i na innych zasadach. Był to Bank Śląski, który został wyodrębniony z państwowego Narodowego Banku Polskiego. Bank Śląski sprywatyzowano, a większościowym udziałowcem stała się właśnie grupa ING. Od tego momentu bank istnieje pod nazwą ING Bank Śląski.

ING Bank Śląski nazywany jest bankiem dla każdego. Nie wyróżnia żadnej grupy klientów, posiada w ofercie produkty finansowe, które mogą zainteresować praktycznie każdego. Trudni przytaczać przykłady produktów gdyż jest ich tak wiele, że najprościej stwierdzić – klient, który szuka jakiegokolwiek produktu finansowego może go znaleźć w banku ING. Oferta banku wykracza poza banalne konta czy lokaty bankowe i obejmuje wiele różnych możliwości finansowych – na przykład zakupu funduszy inwestycyjnych. Bank ING posiada również produkty emerytalne, które są bardzo cenione i zajmują bardzo wysokie pozycje w rankingach opłacalności.

Pomarańczowe kolory banku można zobaczyć praktycznie w każdym mieście, gdyż sieć oddziałów jest bardzo rozbudowana – dzięki temu dotarcie do jakiejkolwiek oferty banku nie stanowi problemu. Rzecz jasna wszelkie operacje finansowe można również prowadzić przez Internet – dzięki temu kanałowi dostępu można również nabyć określony produkt finansowy.

Szukając dobrych, sprawdzonych produktów finansowych, warto spojrzeć na ofertę ING Banku Śląskiego. W wielu przypadkach bowiem jest w stosunku do ofert innych banków, oferta banku ING jest bowiem niezmiernie korzystna.