Parę słów o kredytach samochodowych

W zależności od tego, na co chcesz przeznaczyć pieniądze z zaciągniętego kredytu, możesz wybierać spośród kilku rodzajów. Oczywiście niezwykle popularne są kredyty na niewielkie kwoty, do szybkiej spłaty oraz mieszkaniowe. Jeżeli jednak chcesz przeznaczyć pieniądze na nowy samochód bądź przyczepę kempingową, najlepszym rozwiązaniem będą kredyty samochodowe.

Podstawowa cecha takiego zapożyczenia to oczywiście cel. Bez wątpienia tego typu kredyty przeznaczone są dla osób, która marzą o własnym samochodzie, jednak w danej chwili nie są w stanie sobie na niego pozwolić. Często kredyt na samochód udzielane są bez konieczności wpłaty własnej i są rozłożone na dogodne raty, z długim okresem spłacania. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie popadniemy w tarapaty finansowe a raty nie uszczerbią za bardzo naszych finansów.

Oczywiście kwestia, jaką są przedmioty na jakie możemy zaciągnąć wybrany przez siebie kredyt, zależy od danego banku. Zazwyczaj jednak jest tak, że banki zaproponują nam kupno w ramach kredytu takich pojazdów jak:

– przyczepy kempingowe
– skutery oraz motocykle
– samochody osobowe, jak również ciężarowe
– łodzie, żaglówki, jachty

Oprócz tego bank zapewni nam kredyt, dzięki któremu będziemy mogli nabyć pojazd u dealera, od osoby fizycznej bądź z komisu. Dla bardziej wymagających będzie możliwość zakupu auta za granicą.

Zanim jednak zdecydujemy się na auto kredyt, powinniśmy zapoznać się z kilkoma dodatkowymi informacjami. Przede wszystkim chodzi o wcześniej wspomnianą kwestię wkładu własnego. Jeżeli bank nie będzie tego od nas wymagał to nasz kredyt pokryje, oprócz kosztu samochodu, również polisę OC i AC. Przez wzgląd na to, że osoby decydujące się na kredyt samochodowy często wybierają auta luksusowe i ekskluzywne, maksymalna kwota może dochodzić nawet do 300 000 złotych. Wraz ze wzrostem kwoty zazwyczaj rośnie również czas spłaty, który może dochodzić nawet do 10 lat. Oprócz tego potencjalnemu kredytobiorcy dużo łatwiej uzyskać zdolność kredytową, niż w przypadku chociażby kredytów na dom.

Kolejną sprawą jest zabezpieczenie zaciągniętego kredytu. Pojazd może stanowić formę zabezpieczenia, na takich zasadach jak:

– depozyt karty pojazdu
– przywłaszczenie auta na rzecz banku
– cesja praw związana z ubezpieczeniem AC

Warto również przed zakupem skorzystać z bardzo pomocnego kalkulatora kredytów samochodowych.

Sprawdź porównywarki finansowe:
porównywarka kont osobistych 2018
porównywarka kredytów gotówkowych 2018
porównywarka kredytów mieszkaniowych 2018
porównywarka kart kredytowych 2018
porównywarka lokat bankowych 2018
porównywarka pożyczek pozabankowych 2018