Popularne kredyty online

Zwykle, kiedy myślimy o złożeniu wniosku o kredyt, od razu musimy zacząć załatwiać wszystkie niezbędne formalności. W zależności od formy kredytu i jego kwoty wymaga się przedstawienia różnych dokumentów. Niestety zdarza się tak, że nawet jeśli dokonamy wszystkich formalności, bank uzna, że nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska. Na pewno jest to bardzo frustrujące, jednak nie należy się załamywać. Na szczęście obecnie możemy skorzystać z szerokiej palety kredytów online, które przyznawane są przez Internet i przeważnie cały proces przebiega bardzo szybko. Co ważne dla osób nie lubiących stania w kolejkach, kredyt online możemy dostać, nie wychodząc z domu. Obecnie tego typu kredyty oferują nam przede wszystkim instytucje pozabankowe.

Oferty tych instytucji stają się coraz popularniejsze. Warto zastanowić się, dlaczego tak właśnie jest. Głowna przyczyną jest fakt, że kredyt online może otrzymać praktycznie każdy z nas. Naturalnie najłatwiej mają pod tym względem osoby, które mogą pochwalić się jakimś stałym źródłem, z którego czerpią każdego miesiąca dochody. Mogą to być np. umowy o prace, świadczenia emerytalne lub rentowe itd. Jednak nie oznacza to wcale, że osoby bezrobotne lub studenci nie mogą ubiegać się o kredyt online w instytucji para bankowej. Zwykle również ich wnioski rozpatrywane są pozytywnie. Oczywiście w przypadku osób, które nie posiadają dochodów kwota kredytu nie należy do tych najwyższych, jednak instytucje parabankowe działające online i tak bardziej tolerancyjnie podchodzą do swoich klientów. Często na kredyt online decydują się te osoby, które bank odesłał z kwitkiem.

W tym miejscu należy podkreślić, że firmy pozabankowe nie mogą sprawdzić informacji na temat swoich klientów w BIK. To właśnie dlatego ich oferty są dobrym rozwiązaniem dla osób, których historia kredytowa nie należy do najciekawszych. Oczywiście, zważywszy na fakt, że kredyty online udzielane są praktycznie każdemu, zrozumiałe jest, dlaczego prywatne instytucje pożyczkowe starają się jakoś zabezpieczyć przed potencjalnymi nieuczciwymi klientami. To właśnie dlatego tego rodzaju kredyty maja tak wysokie oprocentowanie – czasami jest ono nawet prawie dwukrotnie wyższe niż oprocentowanie kredytów gotówkowych udzielanych w tradycyjnych bankach.

Kredyt online oznacza, że wszystkie formalności możemy załatwić bez potrzeby wychodzenia z domu. Zwykle wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej danej firmy pozabankowej. Dalszy kontakt przebiega albo za pośrednictwem telefonu albo online. W przypadku, gdy wybierzemy jako kredytodawcę firmę, która działa jedynie przez Internet, może się okazać, ze cały koszt pożyczki będzie nieco niższy. Związane jest to z faktem, że tak działające przedsiębiorstwo nie ma zbyt wysokich kosztów, Może zatem dostosować swoją ofertę do oczekiwań klientów.

Wiele osób zapewne zastanawia się, w jaki sposób firmy prywatne weryfikują dane swoich klientów, skoro cały proces przyznawania pożyczki odbywa się przez Internet. Nie jest to wcale skomplikowane – klient musi po prostu ze swojego konta bankowego dokonać niewielkiego przelewu weryfikacyjnego na konto pożyczkodawcy. Nie powodu do obaw – kwota takiego przelewu to zawsze jakaś symboliczna suma, np. 1 zł, w każdym razie nigdy nie więcej niż 10 zł. Jeśli zamierzamy z daną firmą współpracować także i w przyszłości, wystarczy tylko jeden taki przelew przed pierwszą transakcją.

Sprawdź porównywarki finansowe:
porównywarka kont osobistych 2018
porównywarka kredytów gotówkowych 2018
porównywarka kredytów mieszkaniowych 2018
porównywarka kart kredytowych 2018
porównywarka lokat bankowych 2018
porównywarka pożyczek pozabankowych 2018