PKO Bank Polski – opinie

PKO BP jest bankiem, o którym słyszał praktycznie każdy z nas. Nie jest to w żaden sposób zaskakujące – w końcu PKO jest bankiem z wielowiekową tradycją. Początek historii banku to rok 1919. Wszystko zaczęło się w tym roku, działalność banku właściwie nie zniszczyły ani czasy wojny ani zawirowania polityczne. Oczywiście miały one wpływ na działania banku.

W czasach PRL bank nie był może monopolistą. ale jednym bardzo niewielu istniejących banków. W czasach kapitalizmu stało się inaczej, bank stał się jednym z wielu, dlatego jego oferta musiała stać się konkurencyjna. Oczywiście właśnie tak się stało – bank dostosował ofertę od nowych czasów, w których znalazł się nasz kraj. Co istotne – do dziś znaczną część akcji banku PKO BP posiada Skarb Państwa, należy jednak dodać, ze w wyniku podziału stworzono drugi bank – Pekao SA.

Bank, pomimo upływu lat wciąż jest bardzo dobrze kojarzony i cieszy się bardzo dobrą opinią. Ceniony jest przede wszystkim za doskonałą, przejrzystą ofertę, jednak nie tylko za to. Istotnym pozytywem banku jest fakt, że jest to bank państwowy.

Bank PKO BP w dzisiejszych czasach jest uznawany jako grupa kapitałowa, w której oczywiście wiodącą jest działalność bankową, choć wśród instytucji działających pod tym szyldem można znaleźć fundusze inwestycyjne, czy towarzystwo emerytalne.

Stabilny, doskonały i znany od lat – to najważniejsze cechy banku PKO BP. Oferta skierowana do klientów jest tak skonstruowana, by każdy znalazł coś dla siebie – produkt dobry i konkurencyjny w stosunku do ofert innych banków. W zalewie banków prywatnych, firmowanych przez obco brzmiące instytucje warto spojrzeć na ofertę banku PKO BP. Może się ona spodobać.