Lokata negocjowalna – nowy produkt w ofercie banków

Świat jest brutalny i doskonale wie o tym każdy z nas. Jeśli posiadamy nieco więcej, możemy dowolnie podejmować decyzję i cieszyć się wieloma przywilejami. Zupełnie inaczej wygląda sprawa wtedy, gdy nie możemy się pochwalić odpowiednim zasobem portfela. Nie warto się jednak tym zrażać, tym umiejętnie korzystać z tego, co zostaje nam oferowane.

Jeżeli chodzi o sprawy finansowe, banki mają niezwykle atrakcyjne propozycje dla wszystkich, którzy mają dosyć wysokie środki. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wówczas założenie tak zwanej lokaty negocjowanej. W tym momencie należy jednak po raz kolejny zaznaczyć, że to rozwiązanie przeznaczone jest tylko dla majętnych osób. Jeśli chodzi o limit finansowy, może być on indywidualny dla każdego banku, ale optymalne środki zgromadzone na lokacie lub rachunku oszczędnościowym to około 50 tysięcy złotych. To naprawdę imponująca kwota i także bank to docenia. Traktuje nas wówczas jak bardzo poważnych klientów i pragnie wyjść naprzeciw naszym specyficznym potrzebom i wymaganiom. Zazwyczaj więc proponuje założenie lokaty negocjowanej i cieszenie się jej wszelkimi przywilejami.

Jak sama nazwa wskazuje, takie rozwiązanie pozwala na przeprowadzenie określonych negocjacji. Dotyczą one ustalenia konkretnych warunków umowy oraz współpracy klienta z bankiem. W praktyce wygląda to tak, że bank zaprasza daną osobę na rozmowę i przedstawia jej własne propozycje, co do czasu trwania lokaty, jej oprocentowania i ilości wypłaconych odsetek. W innych przypadkach kwestie te w ogóle nie podlegają negocjacji. Możemy wybrać propozycję albo po prostu ją odrzucić. Tutaj jest jednak inaczej. Ze względu na wysokie, posiadane przez nas środki, bank dopuszcza możliwości negocjacji. Mamy więc prawo do przedstawienie swoich oczekiwaniach i wspólnego ustalania na przykład wysokości odsetek. Bank potraktuje nas poważnie i z pewnością dołoży wszelkich starań, aby sprostać naszym wymaganiom. Chociaż lokata negocjowana nie jest przeznaczona dla wszystkich, warto z niej skorzystać, jeśli tylko pojawi się taka możliwość. Prawo do negocjowania to prawdziwy przywilej, istnieje bowiem szansa na kontrolowanie sytuacji i wybór takiej opcji, która okaże się najlepsza i pozwoli na realizację określonych celów.

Sprawdź aktualne rankingi:
Ranking kont osobistych 2021
Ranking kont dla firm 2021
Ranking lokat bankowych 2021
Ranking kart kredytowych 2021
Ranking kredytów konsolidacyjnych 2021
Ranking kredytów samochodowych 2021
Ranking kredytów hipotecznych 2021
Ranking kredytów gotówkowych 2021
Ranking pożyczek hipotecznych 2021
Ranking kredytów dla firm 2021
Ranking pożyczek ratalnych 2021
Ranking chwilówek online 2021