W tych bankach ubezpieczysz się od nowotworu

Choroby nowotworowe są wymieniane jako najczęstszy z powodów zgonów w Polsce. Niestety ilość wykrywanych zachowań ciągle się powiększa. Niezdrowy tryb życia, śmieciowe jedzenie, siedząca praca, stres, zanieczyszczenia powietrza robią swoje. Warto zadbać o swoje zdrowie i wykonywać profilaktyczne badania, aby uchronić się przed rakiem.

Coraz więcej ubezpieczycieli posiada w swojej ofercie polisy na wypadek zachorowania na raka, takie wsparcie finansowe podczas choroby może pomóc w leczeniu, które zazwyczaj jest bardzo kosztowne, a leczenie proponowane przez NFZ zazwyczaj nie jest wystarczające. Ubezpieczenia od raka można spotkać również w ofertach wielu banków, które w tej sytuacji pełnią rolę pośredników podczas zawierania umów. Pamiętajmy, że wykrycie nowotworu nie oznacza wyroku śmierci, są osoby, które pokonały chorobę, jednak musi być ona wcześnie rozpoznana oraz odpowiednio leczona. Najwięcej osób zapada na nowotwory płuc, jelita grubego oraz raka piersi. Sesje chemioterapii to koszt kilku do kilkunastu tysięcy złotych, niestety w niektórych przypadkach chorzy muszą zdobywać środki na leczenie we własnym zakresie, szczególnie jeżeli chodzi o leki eksperymentalne albo takie, które są dostępne wyłącznie za granicą.

Każdy chory chce się ratować wszelkimi możliwymi sposobami, dlatego dla tych, którzy chcą zabezpieczyć się finansowo na wypadek zachorowania banki i ubezpieczyciele przygotowali specjalne polisy. Wśród nich znajdują się między innymi:

– MetLife – Diagnoza Nowotworu
– Aviva – Ubezpieczenie w razie Poważnego Zachorowania
– Allianz – Poważne Zachorowania
– Nationale Nederlanden – Rakowi Wspak
– AXA – Pomoc na Raka
– AIG – Ubezpieczenie następstw zachorowania na raka Triumf
– BGŻ BNP Paribas i AIG Europe Limited Oddział w Polsce – Ubezpieczenie Wiktoria
– mBank i AXA Ubezpieczenia TUiR – Ubezpieczenie mWaleczni
– BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie – Onkopolisa

Pamiętajmy, aby przed podpisaniem polisy, bardzo dokładnie przeanalizować jej treść. Warto również zastanowić się nad rodzajem pomocy finansowej w razie choroby. Jest możliwość wypłaty całego świadczenia, można też zażyczyć sobie wypłat miesięcznych lub po prostu pokrycia kosztów leczenia. Kluczowym elementem jest także wysokość ubezpieczenia, co trzeba bardzo dobrze przemyśleć i przekalkulować.

Sprawdź aktualne rankingi:
Ranking kont osobistych 2021
Ranking kont dla firm 2021
Ranking lokat bankowych 2021
Ranking kart kredytowych 2021
Ranking kredytów konsolidacyjnych 2021
Ranking kredytów samochodowych 2021
Ranking kredytów hipotecznych 2021
Ranking kredytów gotówkowych 2021
Ranking pożyczek hipotecznych 2021
Ranking kredytów dla firm 2021
Ranking pożyczek ratalnych 2021
Ranking chwilówek online 2021