Skąd wziąć pieniądze na własną firmę? 6 niezawodnych sposobów

Nie każdemu odpowiada praca na etacie. Jeżeli masz pomysł na biznes i marzysz o pracy na własny rachunek, ale nie wiesz skąd pozyskać pieniądze na jego rozkręcenie, poniżej znajdziesz 6 niezawodnych sposobów na pozyskanie dodatkowych środków finansowych.

1. Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe

Ten sposób finansowania jest dość nowy i bardzo korzystny. Jego ideą jest przekazywanie pieniędzy na rzecz danego przedsiębiorcy wyłącznie z dobroci serca. Jedyne co trzeba zrobić to przedstawić swój pomysł na biznes i przekonać innych do tego, że warto zainwestować w jego realizację. W tym wypadku musimy z góry ustalić sumę, jaką chcemy przeznaczyć na założenie firmy, warto też zaproponować coś ciekawego w zamian za pomoc finansową.

2. Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości

Program Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości działa z powodzeniem do kilkunastu lat, to jeden z kluczowych projektów polskiej gospodarki. Dzięki niemu można spróbować swoich sił, jako przedsiębiorca nie zakładając jednak własnej działalności. Taka usługa kosztuje 300 złotych miesięcznie, firma daje dostęp do wszystkich narzędzi niezbędnych do prowadzenia biznesu. Między innymi zyskujemy możliwość wystawiania faktur, pomoc w obsłudze księgowej, możemy też skorzystać z konsultacji prawnej.

3. Aniołowie biznesu i Venture Capital

Korzystając z pomocy Aniołów biznesu i Venture Capital zyskujemy nie tylko pieniądze na otworzenie działalności gospodarczej, ale również wsparcie w postaci wiedzy osób, które mają doświadczenie w prowadzeniu firmy, aniołami biznesu zazwyczaj są majętne, cenione osoby. Nie jest to jednak pomoc bezinteresowna, bo w przypadku powodzenia pomysłu na biznes, będziemy zobowiązani do przekazania części zysków osobie, która w nas zainwestowała.

4. Dotacje z Unii Europejskiej

Jeszcze kilka lat temu dotacje z Unii Europejskiej były bardziej dostępne, teraz trzeba wprawdzie dopełnić szeregu formalności, mimo to warto postarać się o takie dofinansowanie. To dobry sposób na pozyskanie pieniędzy na otworzenie i rozwój działalności gospodarczej, tym bardziej, że taka pomoc finansowa jest bezzwrotna.

5. Dotacje z urzędu pracy

Dotacje proponowane przez urząd pracy nie są wysokie, jednak dodatkowe 20,000 złotych bez wątpienia może pomóc w rozwoju firmy. W tym wypadku jest naprawdę niewiele formalności do dopełniania, wystarczy złożyć wniosek, zarejestrować się jako osoba bezrobotna oraz oddać kilka dokumentów w tym oświadczenie o niekaralności oraz zabezpieczenie prawne na wypadek zwrotu dofinansowania.

6. Kredyt dla firm

Ostatnim sposobem na finansowanie biznesu jest zaciągnięcie kredytu. Obecnie na rynku kredytowym można znaleźć naprawdę korzystne oferty kredytów dla firm, co ciekawe również firmy pozabankowe oferują atrakcyjne warunki kredytowania. Choć w tym wypadku zadłużamy się na kilka czy kilkanaście lat, niekiedy jest to jedyne wyjście, aby móc wystartować z własnym biznesem.

Sprawdź aktualne rankingi:
Ranking kont osobistych 2021
Ranking kont dla firm 2021
Ranking lokat bankowych 2021
Ranking kart kredytowych 2021
Ranking kredytów konsolidacyjnych 2021
Ranking kredytów samochodowych 2021
Ranking kredytów hipotecznych 2021
Ranking kredytów gotówkowych 2021
Ranking pożyczek hipotecznych 2021
Ranking kredytów dla firm 2021
Ranking pożyczek ratalnych 2021
Ranking chwilówek online 2021